Geoblog.pl    adrogadlugajest    Podróże    Tajlandia 2013    Doha airport

Doha airport

Katar
Katar, Doha

Lądujemy w Doha. Samo lotnisko przez szyby samolotu wydaje sie ogormne. Wysiadamy w części żółtej przeznaczonej dla pasażerów dla któych port jest miejscem transferu dalej. Jest takze część terminalu niebieska dla tych ktorzy wychodzą poza lotnisko. Przez chwile zastanawiamy sie czy właśnie w tej częśći nie powinniśmy wyśiąść. Wg planu chcieliśmy kupić wizy (20$ od osoby) i przejść się troche po stolicy Kataru. Autobus z pasażerami nie czeka jednak na rozwiązanie naszego dylematu wysiadać czy nie. Jedziemy dalej.

Jak się później okazuje na częśći żółtej można takze wykupić wize i opuścić lotnisko. Ponieważ jest jednak godzina 2 w nocy ten pomysł upada. Raz że do końca nie wiadomo jak daleko mamy do miasta, bo mapy zostały w bagażu głównym, dwa ponieważ zastanawialiśmy się czy brać statyw czy monoopoda w efekcie nie wzieliśmy do zdjęć nocnych żadnego z nich. Po 3 lot mieliśmy za 14 godzin więć należało sie troche przespać jednak by nas tzw jetleg nie dopadł. Lotnisko jest spore, krzesełka wygodne. Na piętrze można spokojnie korzystać z darmowego bezprzewodowego internetu. Są tu też ogólno dostepne gniazdka o tej porze oblegane przez pasażerów. Jeśli kogoś stać i ma taką potrzebe może skorzystać z tzw Oryx louges. Miekkei fotele, catering i internet. 4godziny kosztuja 40 $. Można też polować na miejsce w tzw quiet room, który znajduje się na piętrze obok restauracji wydającej darmowe posiłki. Miejsc może nie jest duzo ale około 5 rano można spokojnie znaleść coś dla siebie. Wyciszone pomieszczenia z klimą (ubrania ciepłe wskazane) dyzponują leżankami. Teoretycnie można tam spędzć 4 godziny. W rzeczywistośći można spokojnie doczekać do lotu.

Qatar jesli twój lot przesiadkowy odbywa się za więcej niż 5 godzin oferuje darmowe posilki. My majac lot za 14 godzin moglśmy skorzystac z dwoch posilków. Talony na nie można otrzymać od obsługi obok restauracji wydającej posiłki. O ile w nocy nie ma z tym problemów to przed południem trzeba się przygotować na odstanie w sporej kolejce.

Zasoby: 10 wpisów10 2 komentarze2 78 zdjęć78 0 plików multimedialnych0

17.04.2013 - 24.04.2013